Afbeelding

Airco en ventilatiesysteem kunnen gewoon aan tijdens de rijles

Algemeen

De brancheorganisaties hebben op basis van externe adviezen het protocol voor veilig rijles geven in tijden van corona aangepast en om het advies om airco en ventilatiesystemen zo min mogelijk te gebruiken te schrappen.

Het wachten is wel op de uitkomsten van een onderzoek van TNO, in opdracht van het ministerie van I&W en CBR naar de effecten van ventilatie in de auto op verspreiding van een aanwezig virus. Tot die tijd is het advies: airco en ventilatie op de gebruikelijke wijze inzetten. Ook inzake eventuele schermen en folie wordt het advies van TNO afgewacht. Tot die tijd is het advies die schermen en folie niet te gebruiken. Dat advies zal naar verwachting nog enkele weken op zich laten wachten.

De samenwerkende brancheorganisaties zijn blij dat de rijschoolsector maandag 11 mei weer open gaat en adviseren alle rijscholen om zich goed aan de voorschriften te houden. Met name de selectie vooraf, door middel van de gezondheidsvragen aan instructeurs en leerlingen is cruciaal, evenals het na elke les grondig desinfecteren van het lesvoertuig.|

Uit het vakblad

Premium
Afbeelding
Theorie-examen verandert: nieuw systeem uitgerold na succesvolle proef 4 uur geleden 1
Premium
Kandidaten die de TTT doen hebben een veel grotere kans om in een keer te slagen.
CBR gaat tussentoetse toets promoten na gebleken voordelen 17 sep, 08:00 11
Premium
Afbeelding
CBR test nieuwe app met ritgegevens tijdens rijtoetsen in Eindhoven 16 sep, 13:35
Premium
Het bestuur van de KRV met (vlnr) Ruud Rutten, Simon Jongepier, Anthony Boeijink en Jos van Zuylen.
KRV: organisatie met groeipijnen, maar wel al het nodige bereikt 16 sep, 10:21 1
Premium
Afbeelding
BOVAG: kabinet doet te weinig voor ondernemers met Prinsjesdag-plannen 15 sep, 17:51
Premium
Afbeelding
Alle lof voor Ruud Rutten 15 sep, 17:37 2