Afbeelding
Foto: Pixabay

'Geen alcohol meer voordat je gaat sturen'

Actueel

De European Transport Safety Council (ETSC) wil dat in de gehele EU mensen wordt verboden te veel te drinken drinken voordat ze achtetr het stuur plaatsnemen. Elk jaar vallen er binnen de EU rond vijfduizend verkeersdoden die aan alcoholmisbruik worden gelinkt - een kwart van alle verkeersdoden - en dat vindt de ETSC bizar veel. Reden om in te grijpen en pleit voor een zogenoemd 'zero-tolerance drink-driving limiet'.

Deze organisatie houdt zich bezig met het verbeteren van de verkeersveiligheid in de EU en onlangs heeft een rapport gepubliceerd met bevindingen over alcoholgebruik en het verkeer. 'Zero tolerance'is trouwens niet helemaal nul. In zeven van de 28 landen geldt een maximum van 0,2 promille en dat vindt de organisatie een prima uitgangspunt. Maar meer, zoals ook in Nederland (0,5 promille voor mensen die minimaal vijf jaar hun rijbewijs hebben en 0,2 promille voor beginnende bestuurders), is wat de ETSC betreft uit den boze. 

Ellen Townsend van ETSC zegt dat het bijna 70 jaar geleden is dat er een verband bestaat tussen verkeersonveilig gedrag en het gebruik van alcohol en ze vindt het schokkend dat hierdoor nog steeds gezinnen uit elkaar worden gerukt. Ze pleit onder andere voor alcoholsloten in alle auto's die bedrijfsmatig worden ingezet, 

Uit het vakblad

Premium
Afbeelding
Theorie-examen verandert: nieuw systeem uitgerold na succesvolle proef 9 uur geleden 2
Premium
Kandidaten die de TTT doen hebben een veel grotere kans om in een keer te slagen.
CBR gaat tussentoetse toets promoten na gebleken voordelen 17 sep, 08:00 11
Premium
Afbeelding
CBR test nieuwe app met ritgegevens tijdens rijtoetsen in Eindhoven 16 sep, 13:35
Premium
Het bestuur van de KRV met (vlnr) Ruud Rutten, Simon Jongepier, Anthony Boeijink en Jos van Zuylen.
KRV: organisatie met groeipijnen, maar wel al het nodige bereikt 16 sep, 10:21 1
Premium
Afbeelding
BOVAG: kabinet doet te weinig voor ondernemers met Prinsjesdag-plannen 15 sep, 17:51
Premium
Afbeelding
Alle lof voor Ruud Rutten 15 sep, 17:37 2