Ernest Alvares van Veronica reikt de eerste certificaten uit.
Ernest Alvares van Veronica reikt de eerste certificaten uit.

Nieuwe cursus voor truckchauffeurs ontstaan door unieke samenwerking in rijscholensector

Actueel

Platform WOW (Wegbeheerders Ontmoeten Wegbeheerders) presenteerde afgelopen donderdag een bijeenkomst ter gelegenheid van de Code 95-certificering bandenspanning en overbelading (cursus U48-1). Het idee voor de cursus komt  van Ernest Alvares van Veronica Verkeersschool en Aad van den Burg van Rijkswaterstaat. VERJO, uitgever van verkeers- en vervoersleermiddelen, heeft de cursus samen met WOW ontwikkeld en verschillende FAM-rijscholen mogen in het kader van Code 95 de nieuwe cursus nu al verzorgen. Los van het feit dat deze cursus regelrechte aanwinst is, is ook deze samenwerking uniek voor de branche. En dit smaakt naar meer, laten de betrokkenen weten.

Jaarlijks ontstaan er circa 900 klapbanden bij vrachtauto's op het Hoofdwegennet, overbelading veroorzaakt voor circa 40 miljoen euro aan schade aan wegen en bruggen. Bij een toelichting over de maatregelen die Rijkswaterstaat al had genomen om het gedrag op het gebied van bandenspanning en overbelading te verbeteren ontstond het idee om ook in de opleiding aandacht aan deze onderwerpen te besteden. Enige tijd later sloegen Rijkswaterstaat, Veronica Verkeersschool, theorieontwikkelaar VERJO en Platform WOW de handen ineen en ontwikkelden in korte tijd de cursus bandenspanning en overbelading voor Code 95.
Bij de FAM-rijscholen, waarvan een groot aantal aanwezig was bij de uitreiking, is deze module Code 95 opgepakt en uitgerold. Alleen door het CBR erkende opleidingsinstituten mogen deze cursus geven. De cursus bestaat uit een dagdeel theorie en een dagdeel praktijk.

Uit het vakblad

Premium
Afbeelding
Theorie-examen verandert: nieuw systeem uitgerold na succesvolle proef 6 uur geleden 1
Premium
Kandidaten die de TTT doen hebben een veel grotere kans om in een keer te slagen.
CBR gaat tussentoetse toets promoten na gebleken voordelen 17 sep, 08:00 11
Premium
Afbeelding
CBR test nieuwe app met ritgegevens tijdens rijtoetsen in Eindhoven 16 sep, 13:35
Premium
Het bestuur van de KRV met (vlnr) Ruud Rutten, Simon Jongepier, Anthony Boeijink en Jos van Zuylen.
KRV: organisatie met groeipijnen, maar wel al het nodige bereikt 16 sep, 10:21 1
Premium
Afbeelding
BOVAG: kabinet doet te weinig voor ondernemers met Prinsjesdag-plannen 15 sep, 17:51
Premium
Afbeelding
Alle lof voor Ruud Rutten 15 sep, 17:37 2