Afbeelding

Op z'n vroegst april 2017 is probleem reserveringstermijn opgelost (maar dan moet het geen strenge winter worden)

Actueel

Het gaat nog zeker een paar maanden duren voordat in alle 53 examenlocaties van het CBR de reserveringstermijn voor het eerste examen weer op zeven weken en voor het herexamen op vijf weken is. Het CBR verwacht dat het met ingang van het tweede kwartaal 2017 op orde is, maar dan moet een strenge winter gen roet in het eten gooien. "Als er veel examens uitgesteld moeten worden in de winter door slechte weersomstandigheden kunnen de reserveringstermijnen weer onder druk komen te staan."

Dit antwoordt het CBR op vragen die Rij-instructie heeft gesteld. Zowel dit als volgend jaar moeten er zestig (120 in totaal) nieuwe examinatoren worden aangesteld om de reserveringstermijnen weer in het gareel te krijgen en het CBR is hier druk doende mee. Uit de gegevens blijkt dat veel rijinstructeurs solliciteren op de baan van examinator. Op de rijtest scoren ze bovengemiddeld, maar dat wil niet zeggen dat je als instructeur zomaar even examinator wordt. 'Hhet geven van rijonderricht en het afnemen van examens zijn twee verschillende takken van sport is', aldus het CBR. Toch bevat iedere nieuwe groep sollicitanten die het opleidingstraject haalt wel een paar instructeurs die graag aan de andere kant van de tafel willen zitten.
Over de sollicitatieprocedure zijn talloze vragen te verzinnen, waarvan Rij-instructie er een aantal heeft voorgelegd aan het CBR. Onder andere de vragen 'Hoeveel examinatoren stromen de komende jaren uit?', 'Wat is de verdeling man-vrouw bij nieuwe examinatoren?', 'Wat verdient een examinator?' en 'Wat zijn de meest voorkomende redenen waarom iemand afvalt?' worden beantwoord in de eerstkomende editie van Rij-instructie die aanstaande zaterdag verschijnt.

Uit het vakblad

Afbeelding
Eerste thema-avond KRV levert veel input van rijopleiders; er volgen er nog zes 2 okt, 12:09 4
Premium
Afbeelding
Frans Bastiaansen volgt Petra Knol op als secretaris FAM 2 okt, 11:18
Premium
Afbeelding
Zelfstandigenwet moet duidelijkheid geven over zzp of loondienst 1 okt, 12:48
Premium
Afbeelding
Tussentijdse toets zit nog lang niet op oude niveau 30 sep, 15:47
De hogere brandstofprijs is een van de oorzaken van de hogere kosten voor het halen van het rijbewijs.
Rijbewijs halen dit jaar ruim 9 procent duurder geworden 29 sep, 12:53 3
Premium
Afbeelding
Het draait om kwaliteit 29 sep, 10:10