
Onbekend aantal beroepschauffeurs niet klaar met Code 95
ActueelMorgen is het D-day voor alle beroepschauffeurs. Dan moet iedereen hebben voldaan aan minimaal 35 uur nascholing volgens Code 95. Hoeveel chauffeurs hun zaken niet op orde zullen hebben, blijft gissen, maar het zijn er toch gauw tientallen. Die lopen kans dat ze aan de kant van de weg worden gezet als bij een controle blijkt dat de papieren niet in orde zijn.
Vervoersorganisatie Transport en Logistiek (TLN) houdt het er op basis van eigen onderzoek begin augustus op dat ruim 98 procent van de chauffeurs op tijd klaar is. Van de overgebleven bijna 2 procent is een onbekend aantal dat niet meer actief is als chauffeur.
De belangenorganisatie voor vervoerders en verladers EVO heeft geen idee, maar houdt het er in elk geval op dat niet iedere chauffeur klaar kan zijn. EVO baseert zich hierbij op het nog steeds grote aantal telefoontjes dat binnenkomt van chauffeurs die zich afvragen of Code 95 ook voor hen geldt.













