
Nederlanders staan in de EU na Belgen het langst in de file
ActueelNederlanders staan na Belgen in Europa gemiddeld het langst in de file. Gemiddeld staat een Nederlander per jaar 39 uur in de file, tegenover Belgen 44 uur. Duitsers volgen Nederland op de voet, met gemiddeld 38 file-uren. Van de Nederlandse steden zit Utrecht het dichtst met gemiddeld 53 uur in de file per Utrechter. Den Haag staat op 2, Rotterdam op 3 en Amsterdam op 4.
Dit blijkt uit de zogeheten 2015 Traffic Scorecard van INTRIX, internationaal marktleider op het gebied van slimme autotechnologie en transportanalyses. Voor het rapport in 2015 werden verkeersopstoppingen in 13 Europese landen en 96 Europese steden geanalyseerd.
In Nederland was er vorig jaar voor het vierde jaar op rij minder verkeer. Automobilisten brachten gemiddeld 39 uur door in een verkeersopstopping, 1,5 uur minder dan vorig jaar. Amsterdam zag de grootste daling: het gemiddeld aantal verloren uren door verkeersopstoppingen daalde naar 34, een verschil van bijna zeven uur, dankzij initiatieven van de gemeenteraad om het autoverkeer te verminderen door de ruimte voor voetgangers en fietsers te vergroten. Dit beleid betaalt zich dus uit.
Files daalden ook in Den Haag (-5%), Rotterdam (-4%) en Groningen (-0,7%). Ondanks een algehele daling in de hoeveelheid files blijft Nederland tweede op de lijst van Europese landen met de hoogste filedruk. De lijst wordt aangevoerd door België, waar automobilisten gemiddeld 44 uur vast zitten in het verkeer.













