Voorzitter VRB: 'Rijopleiding in Stappen heeft geen toegevoegde waarde in huidige markt'

Actueel

Rijopleiding in Stappen (RIS) is een prima manier van opleiden, maar heeft te weinig toegevoegde waarde in de huidige markt waarin kandidaten voor zo weinig mogelijk geld zo snel mogelijk het rijbewijs willen hebben.

Dit stelt Peter van Neck, voorzitter van de VRB, in de februari-editie van Rij-instructie die zaterdag bij de abonnees op de mat valt. De voorziutters van de brancheverenigingen BOVAG, FAM en VRB is daarin gevraagd te reageren op de stelling: ‘RIS moet dit jaar het kwaliteitslabel in de branche worden.’ Voor Van Neck geldt deze stelling in elk geval niet. “Ik ben van mening dat de RIS merendeels wordt gebruikt als escape voor de bijscholing! De aantallen afgenomen examens spreken voor zich”, laat hij onder meer weten.
Frank Hoornenborg van BOVAG vindt dat de RIS-opleiding de kwaliteit van een opleiding ten goede komt, maar dat RIS geen kwaliteitslabel is. Voor Ruud Rutten, voorzitter van de FAM, geldt dat hij ‘volmondig ja’ wil zeggen op de stelling. Meer reacties van de voorzitters op de stelling staan in Rij-instructie van 7 februari. Daarin staan onder veel meer ook andere columns van de voorzitters.
Door de branche wordt overigens al maandelnag reikhalzend uitgekeken naar een evaluatie van de RIS door het CBR.  

 

 

Uit het vakblad

Premium
Afbeelding
Theorie-examen verandert: nieuw systeem uitgerold na succesvolle proef 18 sep, 15:59 2
Premium
Kandidaten die de TTT doen hebben een veel grotere kans om in een keer te slagen.
CBR gaat tussentoetse toets promoten na gebleken voordelen 17 sep, 08:00 11
Premium
Afbeelding
CBR test nieuwe app met ritgegevens tijdens rijtoetsen in Eindhoven 16 sep, 13:35
Premium
Het bestuur van de KRV met (vlnr) Ruud Rutten, Simon Jongepier, Anthony Boeijink en Jos van Zuylen.
KRV: organisatie met groeipijnen, maar wel al het nodige bereikt 16 sep, 10:21 1
Premium
Afbeelding
BOVAG: kabinet doet te weinig voor ondernemers met Prinsjesdag-plannen 15 sep, 17:51
Premium
Afbeelding
Alle lof voor Ruud Rutten 15 sep, 17:37 2