Slagingspercentage stijgt naar 50,1 procent (plus meer cijfers van het CBR)

Actueel

Het slagingspercentage eerste examens is vorig jaar met iets boven 50 procent uitgekomen: 50,1 om exact te zijn. In 2014 was dit nog 48,8 procent. Vooral kandidaten die de Tussentijdse Toets afleggen zijn verantwoordelijk voor deze stijging, want hun gemiddelde ligt met bijna 60 procent bijna 15 procentpunt hoger dan het gemiddelde bij kandidaten die hiervan afzien. 41,5 procent van de kandidaten doet een TT.
Dit blijkt uit de jaarcijfers 2014 die het CBR vandaag heeft gepubliceerd. Verder staat vast dat de daling van het aantal 18-jarigen ingrijpende gevolgen heeft voor het aantal afgenomen praktijkexamens voor categorie B. Vorig jaar daalde het aantal examens namelijk van 412.000 naar 378.000 en dat heeft volgens het CBR alles te maken met het feit dat er minder 18-jarigen zijn. Het aantal A-examens steeg in dezelfde periode daarentegen spectaculair: van 28.000 naar 39.000. Deze stijging is vooral te danken met het openen van de rechtstreekse toegang tot het A2-rijbewijs per 1 januari 2014. Andere veelzeggende cijfers:
-  Het aantal B theorie-examens steeg ten opzichte van 2013 met bijna zes procent tot ruim 519.000.
- Het slagingspercentage bij de theorie-examens daalde met circa 3 procent. Dit komt door  de bestrijding van examenfraude en het vernieuwen van examenvarianten om de voorspelbaarheid van vragen terug te dringen.
- Het faalangstexamen blijft in populariteit stijgen. Afgelopen jaar nam het CBR ruim 21.000 praktijkexamens af voor faalangstige kandidaten, ruim 20 procent meer dan in 2013.
- 2toDrive blijft een hit. In 2014 legden maandelijks gemiddeld 6.000 kandidaten een 2toDrive-examen af, tegenover 5.000 in 2013.
- Sinds de invoering van 2toDrive in november 2011, hebben ruim 90.000 17-jarigen hun rijbewijs gehaald.
- Het gemiddelde slagingspercentage bij de 2toDrive-deelnemers ligt op 55,7 procent. Dat is 7,2 procentpunten hoger dan bij de overige kandidaten.
- Het aantal praktijkexamens voor de vrachtauto (C) was in 2014 (9.129) ongeveer gelijk aan 2013 (9.059).
- Het aantal praktijkexamens voor de bus (D) was iets lager: 1.004 in 2014 tegenover 1.076 in 2013.
- Het aantal theorie-examens dat de divisie CCV heeft afgenomen voor vrachtauto (C-rijbewijs) en bus (D-rijbewijs), is elf procent hoger dan vorig jaar. Deze stijging is het gevolg van een voorzichtig herstel van de economie en  vond vooral plaats in de laatste maanden van 2014. 

 

Uit het vakblad

Afbeelding
BOVAG onderzoekt toekomst rijschool 4 uur geleden
Premium
Afbeelding
Bijna 6 op de 10 jongeren zonder rijbewijs reed al eens zelf auto 21 uur geleden 2
Premium
Afbeelding
Onbevoegde rijinstructeurs: Kassa legt bloot wat in de branche al langer bekend is 23 uur geleden
Afbeelding
Eerste thema-avond KRV levert veel input van rijopleiders; er volgen er nog zes 2 okt, 12:09 4
Premium
Afbeelding
Frans Bastiaansen volgt Petra Knol op als secretaris FAM 2 okt, 11:18
Premium
Afbeelding
Zelfstandigenwet moet duidelijkheid geven over zzp of loondienst 1 okt, 12:48