Afbeelding

Verkeer in de stad wordt steeds agressiever

Actueel

Het verkeer in met name de stad is er vorig jaar niet vrolijker op geworden. Vorig jaar hadden drie op de tien Nederlanders last van verkeer of van situaties die voortkomen uit het verkeer. De top 3 van ergernissen bestaat uit te snel rijden, parkeerproblemen en agressief rijgedrag. In Limburg en Zuid-Holland wordt de meeste overlast ervaren. Stadsbewoners hebben meer last van het verkeer in hun buurt dan dorpsbewoners.

Dat meldt CBS. De verkeersoverlast die mensen ervaren is in 2015 vergelijkbaar met die van 2014, maar wel iets lager dan in 2013 en 2012. Bijna 21 procent van de respondenten die meedoen aan de Verkeersmonitor gaf in 2015 aan dat ze veel overlast hebben ervaren van te hard rijden in de eigen buurt. Ruim 16 procent heeft parkeerproblemen dicht bij huis, bijvoorbeeld door drukte of omdat er andere auto's fout geparkeerd staan. Van agressief verkeersgedrag in de eigen woonomgeving zegt 6 procent veel last te hebben.
In 2015 is de verkeersoverlast in de buurt lager dan gemiddeld in de meeste noordelijke en oostelijke provincies. Vooral in de stad ervaren mensen meer verkeersoverlast in de buurt dan op het platteland. In de zeer sterk stedelijke gebieden geldt dit voor meer dan een derde van de inwoners, in de niet-stedelijke gebieden is dat aandeel een kwart. Stadsbewoners hebben meer last van agressief verkeersgedrag en hebben vaker parkeerproblemen dan dorpsbewoners. Overlast van te hard rijden in de buurt verschilt niet of nauwelijks tussen stad en platteland.

In Friesland, Drenthe, Overijssel, Flevoland en Gelderland heeft ongeveer een kwart van de inwoners veel last van het verkeer. In Limburg en Zuid-Holland is de verkeersoverlast hoger dan gemiddeld. In deze provincies geeft ongeveer een derde van de inwoners aan veel overlast van verkeer in de buurt te hebben.
 

Uit het vakblad

Premium
Afbeelding
Theorie-examen verandert: nieuw systeem uitgerold na succesvolle proef 4 uur geleden 1
Premium
Kandidaten die de TTT doen hebben een veel grotere kans om in een keer te slagen.
CBR gaat tussentoetse toets promoten na gebleken voordelen 17 sep, 08:00 11
Premium
Afbeelding
CBR test nieuwe app met ritgegevens tijdens rijtoetsen in Eindhoven 16 sep, 13:35
Premium
Het bestuur van de KRV met (vlnr) Ruud Rutten, Simon Jongepier, Anthony Boeijink en Jos van Zuylen.
KRV: organisatie met groeipijnen, maar wel al het nodige bereikt 16 sep, 10:21 1
Premium
Afbeelding
BOVAG: kabinet doet te weinig voor ondernemers met Prinsjesdag-plannen 15 sep, 17:51
Premium
Afbeelding
Alle lof voor Ruud Rutten 15 sep, 17:37 2